Интернационали БНЛ д'Италия 2010
Интернационали БНЛ д'Италия 2010 е 67-ото издание на Интернационали БНЛ д'Италия. Турнирът е част от категория „Висши“ на WTA Тур 2010. Провежда се в Рим, Италия от 30 април до 8 май. Динара Сафина защитаваше титлата си, но отпадна във 2 кръг. Титлата завоюва Мария Хосе Мартинес Санчес, за която това бе 3-ти трофей като професионалистка и първи за годината. При двойките победителки от Интернационали БНЛ д'Италия 2009 бяха Су-Вей Хсие и Шуай Пън, но Хсие отказа участие, а Пън се включи в схемата на Ещорил Оупън 2010. Шампионки станаха поставените под номер 6 Жисела Дулко и Флавия Пенета.
Поставени тенисистки[редактиране | редактиране на кода]
- Серина Уилямс (полуфинал)
- Каролине Возняцки (осминафинал)
- Динара Сафина (2 кръг)
- Винъс Уилямс (четвъртфинал)
- Светлана Кузнецова (2 кръг)
- Елена Дементиева (осминафинал)
- Йелена Янкович (финал)
- Агнешка Радванска (осминафинал)
- Виктория Азаренка (2 кръг)
- Саманта Стосър (отказва се поради преумора)
- Янина Викмайер (осминафинал)
- Флавия Пенета (2 кръг)
- Франческа Скиавоне (2 кръг)
- Надя Петрова (четвъртфинал)
- Вера Звонарьова (1 кръг)
- Шахар Пеер (осминафинал)
Схема на сингъл[редактиране | редактиране на кода]
Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]
Четвъртфинали | Полуфинали | Финал | |||||||||||||||||
1/УК | Серина Уилямс | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Мария Кириленко | 1 | 4 | |||||||||||||||||
1/УК | Серина Уилямс | 6 | 3 | 65 | |||||||||||||||
7 | Йелена Янкович | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||
4 | Винъс Уилямс | 0 | 1 | ||||||||||||||||
7 | Йелена Янкович | 6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Йелена Янкович | 65 | 5 | ||||||||||||||||
Мария Хосе Мартинес | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Ана Иванович | 6 | 7 | |||||||||||||||||
14 | Надя Петрова | 2 | 5 | ||||||||||||||||
Ана Иванович | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Мария Хосе Мартинес | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Луцие Шафаржова | 66 | 4 | |||||||||||||||||
Мария Хосе Мартинес | 7 | 6 |
Горна половина[редактиране | редактиране на кода]
Секция 1[редактиране | редактиране на кода]
1 кръг | 2 кръг | Осминафинали | Четвъртфинали | ||||||||||||||||||||||
1/УК | С. Уилямс | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
С. Захлавова | 0 | 4 | Т. Бачински | 62 | 1 | ||||||||||||||||||||
Т. Бачински | 6 | 6 | 1/УК | С. Уилямс | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||
А. Петкович | 6 | 6 | А. Петкович | 2 | 6 | 0 | |||||||||||||||||||
В. Душевина | 3 | 0 | А. Петкович | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
П. Квитова | 6 | 6 | П. Квитова | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
15 | В. Звонарьова | 4 | 0 | 1/УК | С. Уилямс | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
ЩГ | П. Парментие | 1 | 6 | 5 | М. Кириленко | 1 | 4 | ||||||||||||||||||
Д. Цибулкова | 6 | 3 | 7 | Д. Цибулкова | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
А. Брианти | 6 | 7 | А. Брианти | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
А. Павлюченкова | 4 | 65 | Д. Цибулкова | 6 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
М. Кириленко | 6 | 6 | М. Кириленко | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
УК | Р. Опранди | 1 | 3 | М. Кириленко | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||
5 | С. Кузнецова | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||||
Секция 2[редактиране | редактиране на кода]
1 кръг | 2 кръг | Осминафинали | Четвъртфинали | ||||||||||||||||||||||
4 | В. Уилямс | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Ж. Дулко | 7 | 2 | 65 | П. Шнидер | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
П. Шнидер | 65 | 6 | 7 | 4 | В. Уилямс | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
П. Херцог | 6 | 6 | 16 | Ш. Пеер | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
К | Г. Арн | 3 | 3 | П. Херцог | 6 | 5 | 3 | ||||||||||||||||||
УК | К. Дентони | 2 | 1 | 16 | Ш. Пеер | 2 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
16 | Ш. Пеер | 6 | 6 | 4 | В. Уилямс | 0 | 1 | ||||||||||||||||||
11 | Я. Викмайер | 6 | 1 | 6 | 7 | Й. Янкович | 6 | 6 | |||||||||||||||||
К | К. Шпрем | 3 | 6 | 4 | 11 | Я. Викмайер | 6 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
К | А. Морита | 4 | 2 | А. Резаи | 3 | 7 | 5 | ||||||||||||||||||
А. Резаи | 6 | 6 | 11 | Я. Викмайер | 2 | 0 | |||||||||||||||||||
К | Б. Матек | 6 | 6 | 7 | Й. Янкович | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
М. Уден | 1 | 3 | К | Б. Матек | 3 | 6 | 1 | ||||||||||||||||||
7 | Й. Янкович | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||||
Долна половина[редактиране | редактиране на кода]
Секция 3[редактиране | редактиране на кода]
1 кръг | 2 кръг | Осминафинали | Четвъртфинали | ||||||||||||||||||||||
6 | Е. Дементиева | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
Я. Шведова | 6 | 6 | Я. Шведова | 4 | 5 | ||||||||||||||||||||
К | Б. Йовановски | 2 | 2 | 6 | Е. Дементиева | 1 | 65 | ||||||||||||||||||
А. Иванович | 6 | 6 | А. Иванович | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
Е. Веснина | 1 | 3 | А. Иванович | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
К | С. Каратанчева | 1 | 4 | 9 | В. Азаренка | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
9 | В. Азаренка | 6 | 6 | А. Иванович | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
14 | Н. Петрова | 6 | 6 | 14 | Н. Петрова | 2 | 5 | ||||||||||||||||||
Т. Гарбин | 3 | 2 | 14 | Н. Петрова | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
К | В. Лепченко | 7 | 5 | 3 | К. Среботник | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
К. Среботник | 62 | 7 | 6 | 14 | Н. Петрова | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
С. Ерани | 6 | 1 | 4 | А. Дулгеру | 0 | 6 | 2 | ||||||||||||||||||
А. Дулгеру | 2 | 6 | 6 | А. Дулгеру | 6 | 65 | 6 | ||||||||||||||||||
3 | Д. Сафина | 4 | 7 | 1 | |||||||||||||||||||||
Секция 4[редактиране | редактиране на кода]
1 кръг | 2 кръг | Осминафинали | Четвъртфинали | ||||||||||||||||||||||
8 | А. Радванска | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Р. Винчи | 7 | 7 | Р. Винчи | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||
А. Клейбанова | 66 | 65 | 8 | А. Радванска | 6 | 3 | 61 | ||||||||||||||||||
Л. Шафаржова | 6 | 69 | 6 | Л. Шафаржова | 1 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
О. Говорцова | 2 | 7 | 3 | Л. Шафаржова | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
К | А. Аманмурадова | 2 | 3 | 12 | Ф. Пенета | 1 | 2 | ||||||||||||||||||
12 | Ф. Пенета | 6 | 6 | Л. Шафаржова | 66 | 4 | |||||||||||||||||||
13 | Ф. Скиавоне | 3 | 6 | 6 | М. Х. Мартинес | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Д. Хантухова | 6 | 2 | 2 | 13 | Ф. Скиавоне | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
А. Кудрявцева | 7 | 4 | 3 | М. Х. Мартинес | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
М. Х. Мартинес | 5 | 6 | 6 | М. Х. Мартинес | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
УК | М. Е. Камерин | 6 | 4 | 6 | 2 | К. Возняцки | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Ц. Джън | 4 | 6 | 4 | УК | М. Е. Камерин | 1 | 0 | ||||||||||||||||||
2 | К. Возняцки | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Поставени двойки[редактиране | редактиране на кода]
- Лизел Хубер / Надя Петрова
- Нурия Лагостера Вивес / Мария Хосе Мартинес
- Кара Блек / Елена Веснина
- Лиса Реймънд / Рене Стъбс
- Бетани Матек / Дзи Ян
- Жисела Дулко / Флавия Пенета
- Квета Пешке / Катарина Среботник
- Чиа-Джун Чуан / Олга Говорцова
Схема на двойки[редактиране | редактиране на кода]
Финална фаза[редактиране | редактиране на кода]
Полуфинали | Финал | |||||||||||
1 | Лизел Хубер Надя Петрова |
2 | 6 | (5) | ||||||||
6 | Жисела Дулко Флавия Пенета |
6 | 4 | (10) | ||||||||
6 | Жисела Дулко Флавия Пенета |
6 | 6 | |||||||||
2 | Нурия Лагостера Вивес Мария Хосе Мартинес |
4 | 2 | |||||||||
4 | Лиса Реймънд Рене Стъбс |
2 | 63 | |||||||||
2 | Нурия Лагостера Вивес Мария Хосе Мартинес |
6 | 7 |
Горна половина[редактиране | редактиране на кода]
1 кръг | Осминафинали | Четвъртфинали | Полуфинали | ||||||||||||||||||||||
1 | Л. Хубер Н. Петрова |
3 | 6 | (10) | |||||||||||||||||||||
П. Херцог Ш. Пеер |
6 | 7 | П. Херцог Ш. Пеер |
6 | 2 | (4) | |||||||||||||||||||
А. Аманмурадова Д. Кустова |
2 | 65 | 1 | Л. Хубер Н. Петрова |
7 | 6 | |||||||||||||||||||
М. Кондратиева В. Ухлирова |
3 | 3 | 5 | Б. Матек Д. Ян |
5 | 2 | |||||||||||||||||||
А. Хлавачкова О. Савчук |
6 | 6 | А. Хлавачкова О. Савчук |
5 | 0 | ||||||||||||||||||||
Л. Декмейере П. Шнидер |
2 | 3 | 5 | Б. Матек Д. Ян |
7 | 6 | |||||||||||||||||||
5 | Б. Матек Д. Ян |
6 | 6 | 1 | Л. Хубер Н. Петрова |
2 | 6 | (5) | |||||||||||||||||
6 | Ж. Дулко Ф. Пенета |
6 | 4 | (10) | |||||||||||||||||||||
3 | К. Блек Е. Веснина |
2 | о. | ||||||||||||||||||||||
В. Азаренка В. Звонарьова |
2 | 5 | М. Кириленко А. Павлюченкова |
6 | |||||||||||||||||||||
М. Кириленко А. Павлюченкова |
6 | 7 | М. Кириленко А. Павлюченкова |
3 | 2 | ||||||||||||||||||||
А. Кьотавонг А. Петкович |
6 | 3 | (10) | 6 | Ж. Дулко Ф. Пенета |
6 | 6 | ||||||||||||||||||
Е. Дзехалевич М.-Е. Пелетие |
1 | 6 | (5) | А. Кьотавонг А. Петкович |
2 | 2 | |||||||||||||||||||
Т. Бачински Т. Гарбин |
3 | 7 | (8) | 6 | Ж. Дулко Ф. Пенета |
6 | 6 | ||||||||||||||||||
6 | Ж. Дулко Ф. Пенета |
6 | 64 | (10) |
Долна половина[редактиране | редактиране на кода]
1 кръг | Осминафинали | Четвъртфинали | Полуфинали | ||||||||||||||||||||||
Външни препратки[редактиране | редактиране на кода]
- Схема на сингъл Архив на оригинала от 2010-06-01 в Wayback Machine.
- Схема на двойки Архив на оригинала от 2010-06-01 в Wayback Machine.